Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Muzyczka.... Strona Główna -> Hokej
psota

Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 419

PostWysłany: Nie 21:39, 05 Lis 2006 Temat postu: 21 kolejka czeskiej O2 extraligi

Ostatnia (21) kolejka czeskiej O2 extraligi. Trzyniec przerwał passę 3 porażek i na pożegnanie Jaroslava Kudrny pokonał Chemików z Litvínova 5 : 2 (3:1, 2:1, 0:0). Marcin Kolusz dalej pauzuje.

W drużynie miejscowych następują ciągłe zmiany. Wczoraj (03.11.06) kibice trzynieckich Stalowców z pożegnali się z Jaroslavem Kudrną, który ma podpisany kontrakt z HC Oceláři Třinec do końca 2010 roku ale do końca tego sezonu będzie grał w rosyjskiej superlidze w Metalurgu Magnitogorsk. Drużynę odwrotnie wzmocnił napastnik Juraj Štefanka, który przyszedł też z rosyjskiej superligi, z Niżniekamska. W drużynie przyjezdnej zobaczyliśmy 3 graczy (Šlégr, Reichel, Benda), którzy po występach w NHL wrócili na stare śmieci do czeskiej extraligi. Aktualnie czeska extraliga będzie miała przerwę. Mecz obserwował trener czeskiej reprezentacji Alois Hadamczik. Trener Adamczik mocno szuka zawodników na zbliżający się turniej Karjaala Cup, gdyż ostatnio kilku zawodników usprawiedliwiało się, że nie zagrają.

Mecz rozpoczął się, o dziwo, od ataków przyjezdnych i obrony własnej bramki przez Stalowców. Ataki były skuteczne i już w 5 min. goście objęli prowadzenie po strzale Brandy i asyście Bendy. Jednak pierwsza tercja należała do miejscowych, którzy pokazali popis skuteczności i wykorzystali kolejne 3 gry w przewadze doprowadzając w 8, 10 i 13 min. do prowadzenia 3:1. Przy pierwszej bramce asystował, a drugą strzelił Jaroslav Kudrna.Po trzeciej bramce Chemicy wymienili bramkarza i w miejsce Hübla zagrał Altrichter. W drugiej tercji trzynieccy również wymienili bramkarza i w bramce znów stanął junior Daneček. Druga tercja była utrzymaniem stanu z pierwszej tercji i miejscowi jak się później okazało ustalili wynik meczu na 5:2. W trakcie trzeciej tercji podano informację, że po Kurdnę zbliżają się agencji z Rosji i po meczu wjechała stara Łada Żiguli, która przy pełnym aplauzie publiczności „zabrała” Kudrnę do Rosji. Kudrna w ciągu swoich 74 meczów w Trzyńcu nazbierał 64 punkty w kanadyjskim punktowaniu i był jednym z lepszych napastników Stalowców. Po meczu trener Juřik (HC Třínec) powiedział, że jest zadowolony z gry nowego Štefanka i wierzy, że nowe wzmocnienie w postaci Vůjtka, który ma zastąpić lukę po odejściu Kudrny.