Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Muzyczka.... Strona Główna -> Hokej
psota

Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 419

PostWysłany: Śro 21:04, 11 Paź 2006 Temat postu: Czechy: 13 kolejka O2. Bramka Kolusza.

13 kolejka czeskiej O2 extraligi potwierdziła, że wszystko jest możliwe. Będących po euforii 6-ciu zwycięstw z rzędu Stalowców, zatrzymała praska Sparta: HC Oceláři Třinec – Sparta Praga 2 : 9 (1:2, 0:5, 1:2). Marcin Kolusz strzelił bramkę!

o ostatnim wyjazdowym zwycięstwie nad Energią Karlowe Wary 1 -4 hokeiści Trzyńca byli faworytami ale zatrzymał ich ubiegłoroczny mistrz – Spartanie z Pragi. Mecz rozstrzygnął się w drugiej tercji przegranej przez gospodarzy aż 0 – 5.

Rozpędzony Trzyniec w porównaniu z dwoma porażkami Sparty był zdecydowanym faworytem. Niestety nie potwierdził tego na lodzie Werk Areny. Wynik meczu otworzył w 7 min. Hlavač, który przejechał przed bramką Biegla i strzelił z prawej. Niecałe 2 minuty później piękną akcją popisał się nasz Marcin Kolusz. Zdobył krążek przy prawej bandzie, wjechał do środka pola, położył obrońcę i strzałem pod poprzeczkę wyrównał wynik na 1-1. Niestety na długi czas to było wszystko czym mogli się pochwalić miejscowi. Wynik pierwszej tercji na 1-2 ustalił w 12 minucie Vykoukal, wykorzystując podanie zza bramki od Hlinki. W drugiej tercji przyjezdnych wychodziło wszystko i z minuty na minutę powiększali przewagę aż do wyniku 1-7. Nie pomogła zmiana bramkarza w 27 min., kiedy Biegla zastąpił reprezentant Czech18 - Daneček. Trzecia tercja to już kontrolowanie wyniku meczu przez Spartę. Jeszcze tylko w 52 min. miejscowi zniżyli wynik na 2-7 ale Sparta odwdzięczyła się jeszcze dwiema bramkami. Mimo, że trynieccy gracze doznali tak sromotnej porażki miejscowi kibice do samego końca podtrzymywali ich na duchu za co hokeiści podziękowali im na koniec bijąc brawo. Marcin Kolusz w tym spotkaniu strzelił drugą bramkę w tym sezonie i upewnił swoje miejsce w składzie HC Oceláři Třinec.

HC OCELÁŘI TŘINEC - HC SPARTA PRAGA 2:9 (1:2, 0:5, 1:2)

Składy:
HC Oceláři Třinec: #52 Biegl Radovan - #35 Daneček Lukaš, #2 Tesařík Radim, #6 Výtisk Jan, #9 Seman Daniel, #8 Pácal Tomáš, #32 Kroupa Vlastimil, #4 Frolo Tomaš, #19 Hegegy Alexandr, #15 Bartoň Jaroslav, #96 Razingar Tomaž, #55 Skořepa Zdeněk, #84 Zálešák Miroslav, #17 Kudrna Jaroslav, #11 Peterek Jan, #14 Martynek Rostislav, #36 Korhoň Lubomir, #23 Polanský Jiří, #10 Tomas Roman, #41 Daneček Jan, #85 Kolusz Marcin, #16 Hašek Jiří.

HC Sparta Praga: #72 Salfický Dušan, #35 Přikryl Petr, #2 Ptáček František, #4 Černošek Marek, #51 Vykoukal Jiří, #38 Hanzlík Jan, #5 Benýšek Ladislav, #80 Tabaček Ján, #75 Stehlík Richard, #23 Protivný Tomáš, #87 Ton Petr, #17 Hlinka Jaroslav, #27 Hlaváč Jan, #71 Netík Tomáš, #26 Sivek Michal, #25 Dragoun Michal, #84 Langhammer Jakub, #11 Hromas Karel, #19 Vrbata David, #8 Pohanka Igor, #24 Ton Karel.

Pozostałe wyniki:

Vsetínská hokejová a.s. – HC Hamé Zlín, 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)

HC Znojemští Orli – HC Energie Karlovy Vary, 1:2, (0:0, 0:2, 1:0)

HC Mountfield České Budějovice – HC Rabat Kladno, 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

HC Chemopetrol Litvínov – HC Moeller Pardubice, 7:3 (3:0, 2:0, 2:3)

Bílí Tygři Liberec - HC Lasselsberger Plzeň, 6:3 (3:2, 1:0, 2:1)

HC Slavia Praha – HC Vítkovice Steel, 5:3 (3:2, 0:0, 2:1)

W tabeli mimo porażki dalej prowadzi Znojmo przed Libercem i Czeskimi Budziejowicami. Sparta awansowała na 4 miejsce, Trzyniec spadł na 6 a Vítkovice są na 10 miejscu. Tabelę w dalszym ciągu, mimo zwycięstwa zamyka praska Slavia.

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Muzyczka.... Strona Główna -> Hokej Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)