Polska - Tajwan: Pomeczowe statystyki

psota

Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 419

PostWysłany: Sob 13:16, 04 Lis 2006 Temat postu: Polska - Tajwan: Pomeczowe statystyki

Najlepiej punktującą zawodniczką polskiej ekipy w przegranym 1:3 meczu z Tajwanem była atakująca Anna Podolec. 21-letnia zawodniczka BKS-u Bielsko Biała zdobyła w tym spotkaniu 18 punktów. 12 "oczek" zapisała na swoim koncie Milena Rosner.

Najwięcej punktów w całym meczu zdobyła siatkarka ekipy Tajwanu - Li Ching I (23 pkt.).

Atak:
Polski zespół bardzo słabo zaprezentował się w ataku przeciwko Tajwanowi. Anna Podolec na 37 ataków skończyła 12, podobnie Milena Rosner. Ich skuteczność w tym elemencie to 32.43 procent. Pozostałe zawodniczki spisały się jeszcze słabiej - Maria Liktoras skończyła 6 na 21 ataków (28.6 %), Joanna Mirek 5 na 19 (26.3). Tylko trochę wyższą skuteczność miały Natalia Bamber (6 na 18 prób udanych, 33 procent skuteczności) oraz Sylwia Pycia (6 na 13, 46.2%). Na 163 ataki naszych siatkarek tylko 52 zakończyły się zdobyciem punktu, co daje niecałe 32 (31.90) procent skuteczności.

Blok:
Najwięcej bloków w polskiej ekipy zanotowała Anna Podolec - 5 (1.25 udanego bloku na set). Izabela Bełcik i Sylwia Pycia po trzy razy punktowały w tym elemencie (0.75 bloku na set), dwa bloku zaliczyła Maria Liktoras (0.50 na set) a po jednym Katarzyna Skowrońska-Dolata i Joanna Mirek (0.25 na set).

Serwis:
W cały meczu Polki posłały na stronę rywalek tylko dwa wygrywające serwisy - po jednym asie zapisały na swoim koncie Izabela Bełcik i Anna Podolec.

Obrona:
W tym elemncie nasze siatkarki zagrały dobrze. Aż 18 udanych obron wykonała Mariola Zenik (4.50 na set). Po osiem razy dobrze broniły Milena Rosner i Natalia Bamber (2 obrony na set), 7 piłek podbiła Izabela Bełcik (1.75 na set), 5 Anna Podolec (1.25 na set) a 4 Sylwia Pycia (1 na set). W sumie polskie zawodniczki obroniły w całym spotkaniu 54 piłki.

Rozegranie:
Ze 133 wystaw naszej rozgrywającej Izabeli Bełcik tylko 41 zakończyło się zdobyciem punktu. Daje to i tak całkiem dobrą średnią 10.25 udanego rozegrania na seta. Bełcik popełniła też jednak aż cztery błędy. Wliczając inne zawodniczki, wystawiające sytuacyjne piłki - ze 156 rozegrań tylko 44 były skuteczne, to znaczy przyniosły Polkom punkt.

Przyjęcie:
Najwięcej piłek, 37, odebrała Mariola Zenik, ale jej skuteczność nie była tak wysoka jak w poprzednich meczach. Tak zwanych idealnych odbiorów Zenik miała 20, co daje wynik 51.35 procent perfekcyjnego przyjęcia. Natalia Bamber miała w tym elemencie 60 procent skuteczności, Milena Rosner 73.7%, a Joanna Mirek 61.5%.